نشست شهدای معلومات سال ۹۷ برگزار می‌شود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “نشست شهدای معلومات سال ۹۷ برگزار می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرتیپ پاسدار علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پیرامون اجرا نشست شهدای معلومات، اظهار داشت: نشست که در مسیر پیش روی نیروی زمینی قرار گرفته است و بنا داریم در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ برگزار کنیم؛ این برنامه ماحصل برنامه‌هایی است که طی حدود سه سال در شکل ۱۰ یادواره در تمامی کشور برگزار شده و بوسیله این یادواره‌ها شهدای مظلوم معلومات به ملت بزرگ ایران معرفی شده‌اند.

ایشان در خصوص اهداف اجرا این نشست عنوان داشت: ما با نیت تبیین تاریخ دفاع مقدس و نقشی که رزمندگان و ملت بزرگ ما در این مقطع حساس از تاریخ داشتند و نیز احیاء فرهنگ غنی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی این نشست‌ها را برگزار می‌کنیم؛ با این شرایط از سال ۱۳۹۴ تا اینجای کار ۱۰ یادواره در کل کشور به روش قرارگاهی برگزار شده که هرکدام از این یادواره‌ها کارهای و برکات فراوانی برجای قرار داده است.

سردار پورجمشیدیان در خصوص دستاورد‌های یادواره‌های برگزار شده نیز اظهار داشت: در این یادواره‌ها از ۱۵۵ جلد کتاب زندگینامه شهدای معلومات معرفی و به معرفی بیش از ۳ هزار شهید معلومات پرداخته شده است. به علاوه از طرف دیگر از دیگر برنامه‌های یادواره شهدای معلومات نامگذاری سه مورد از اماکن و میادین مهم و تولید شش بنای یادمان به اسم شهدای معلومات و نیز نصب ۱۰ تندیس از شهدای ملی و مهم در عده ای از مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها بوده است.

حتما بخوانید   همه از موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت خدمات رسانی کنند

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم یک نتیجه گیری از یادواره‌های قبلی داشته باشیم جدی ترین اقداماتی که انجام شده شامل معرفی شهدای ملی و مهم معلومات، چاپ کتاب‌های ارزشمند از شهدای مهم معلومات، جذب و حضور پرشور نخبگان در یادواره‌های شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، انتشار ۱۰ جلد نشریه «فانوس معبر» برای شهدای معلومات در سطح وسیع و … بوده است.

سردار پورجمشیدیان پیرامون جدی ترین برنامه‌های نشست شهدای معلومات اظهار داشت: ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس، دعوت از خانواده شهدای معلومات، دعوت از پیشکسوتان معلومات دوران دفاع مقدس، حضور مدیران لشکری و کشوری در این نشست و … از نمونه جدی ترین برنامه‌های نشست شهدای معلومات خواهد بود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای معلومات، اظهار داشت: ما برای نشست شهدای معلومات برنامه‌های مهم و ماندگاری در مسیر پیش روی داریم که تهیه مستندات و فیلم‌های فاخر، معرفی کتاب‌هایی در خصوص شهدای مهم و شهدای ملی و اجرا شب شعر و فراخوان ملی کارهای شهدای معلومات از نمونه این سری برنامه‌هاست.

ایشان پیشتر بیان داشت: ما بنا داریم برنامه‌های نشست را با حضور خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف ملت از نمونه دانشگاهیان، مسئولین لشکری و کشوری به مدت حداقل یک هفته برگزار کنیم.

وی پیرامون نقش یگان‌های معلومات-عملیات در دوران دفاع مقدس هم عنوان داشت: امروز هیچ کاری بدون معلومات انجام نمی‌شود و اگر بدون معلومات برای انجام یک عملیات اقدام کنیم؛ شکست خواهیم خورد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: باید در ابعاد مختلف برای انجام یک کار، معلومات کافی داشته باشیم و در عرصه نظامی نیز داشتن معلومات اهمیت بینهایت زیادی دارد؛ چرا که شناخت از استعداد دشمن و ظرفیت نیرو‌های خودی، و خصوصیات آن‌ها در پیروزی جنگی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

حتما بخوانید   آزمایشات امیر قویدل راهگشای ارتقای آمادگی‌های رزمی نیروهای مسلح شد

وی اضافه کرد: در طول دوران دفاع مقدس بیشترین نیاز نیروها، نیاز اطلاعاتی بود؛ به این خاطر زبده‌ترین نیرو‌ها وارد یگان‌های معلومات می‌شدند، چون احتیاج به داشتن معلومات از دشمن در شرایطی که در جنگ عامل نیروی انسانی تاثیر گذار است، ضروری بود.

سردار پورجمشیدیان پیرامون لحظه اجرا نشست شهدای معلومات و میهمانان مدعو این برنامه هم گفت: نشست شهدای معلومات در ۳ ماهه اول سال ۹۷ برگزار می‌شود و همه تلاش ما در سری نیروی زمینی سپاه این است که نشست در بازه زمانی ذکر شده انجام شود به علاوه از طرف دیگر سخنران اصلی مراسم یکی از سران قوا خواهد بود و همراه با آن فرماندهان نظامی و مسئولین لشکری و کشوری، خانواده معظم شهدا، عموم مردم شهید پرور ایران اسلامی حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ حساسیتی که این نشست دارد، پیگیر ملاقات با فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) هستیم، یادآور شد: با محبتی که ایشان به شهدا داشته‌اند به یاری خدا این موضوع خواهد افتاد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه سپس اضافه کرد: ما در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی مظلومیت‌هایی داشتیم و یک قشری که بیشترین هزینه را در خصوص دفاع مقدس داشتند، کمتر مطرح شدند با این شرایط در چنین موقعیتی رزمندگان معلومات در گمنامی قرار دارند؛ با اینحال می‌توان بسیاری از اعمال آن‌ها در دوران دفاع مقدس را با نیت تبیین بیشتر آثارشان معرفی کنیم، چون رزمندگان معلومات مثال خوبی برای رابطه نسل جوان و نسل حال حاضر هستند و این مسئله بسیار حائز ارزش است.

حتما بخوانید   جوانان افغانستان راه سلطه آمریکا را سد کنند

وی پیرامون اعمال انجام شده در یادواره‌های ده‌گانه نیروی زمینی سپاه، گفت: تا اینجای کار ۱۰ یادواره با مسئولیت قرارگاه‌های ۱۰ گانه برگزار شده و بیش از ۳ هزار شهید معلومات معرفی و زندگی جهادی آن‌ها بررسی شده که این عزیزان به روش قابل قبولی به مردم معرفی شدند.

سردار پورجمشیدیان اضافه کرد: برای آنکه کار ما تاثیر بیشتری داشته باشد باید اعمال ریشه‌ای و تاثیر گذار را در مسیر پیش روی قرار دهیم. با این وجود اجرا جلسات مقطعی خوب است؛ با اینحال باید همراه با آن یکسری اعمال بنیادی برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگری رزمندگان معلومات انجام دهیم.

وی یادآور شد: بدین جهت تهیه مستند و فیلم، ثبت لحظات زندگی شهدای معلومات در شکل فیلم و تصویر، انتقال فرهنگ ایثارگری رزمندگان معلومات به نسل جوان و رابطه با دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و آموزش و پرورش را در مسیر پیش روی داریم.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه نسل جوان امروز در جستجوی گمشده‌ای است و باید این گمشده را بتوانیم معرفی کنیم، تصریح کرد: یکی از کار‌هایی که باید پیگیری کنیم این است که کارهای کوتاه و تاثیر‌گذار در محیط مجازی تولید کنیم؛ باید نقاط حساس را معرفی کنیم و خود را منحصر به یک رسانه نکنیم از این‌روی می بایست از رسانه ملی، شبکه‌های تلویزیونی و محیط مجازی برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس سود ببریم.

انتهای پیغام/۲۳۱

امیدواریم نوشته “نشست شهدای معلومات سال ۹۷ برگزار می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۱۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران