نقش مهم بسیج در شکست داعش/ هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه تشکیل شده است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “نقش مهم بسیج در شکست داعش/ هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه تشکیل شده است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم تجدید عهد بسیجیان با آرمان‌های امام خمینی (ره) که در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، اظهار داشت: افتخار  سپاه تهران بزرگ این است که اولین یگان فاتحین و تیپ فاتحین را ایجاد کرده است به نحوی که در هیچ‌کدام از استان‌ها تا اینجای کار تیپ فاتحین تشکیل نشده است؛ با این وجود در تهران ۱۰ گردان فاتحین سازماندهی شده است.

 

وی اضافه کرد: امروز به روش رسمی تشکیل بسیج جهان اسلام را مطرح می‌کنیم.

 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دولت‌مردان بدانند حل دغدغه های اجتماعی در عرصه‌های مختلف بدون حضور مردم و نقش‌آفرینی مردم که در شکل بسیج سازماندهی شده‌اند، ممکن نیست؛ با این وجود پیرامون این مسئله اراده دولتمردان نیز مهم است؛ یعنی آن‌ها باید بخواهند که بسیج نقش‌آفرینی داشته باشد.
 
وی با اشاره به وحدت سپاه و دولت ادامه داد: سپاه برای حضور در عرصه‌های مختلف و حل دغدغه های گوناگون آمادگی دارد تا دولت را یاری دهد؛ با این وجود دولتمردان نیز باید بدانند شکر نعمت بسیج استفاده درست از نعمت بسیج است و پیروزی‌های روزهای واپسین، گواهی بر این مدعاست.

 

سرلشکر جعفری گفت: برعکس افرادی که از انقلاب طلبکار هستند، بسیجیان خود را بدهکار انقلاب می‌دانند و از تندروی‌ها و یا از کوتاهی‌ها و یا از افراط‌های ممکن که پیرامون نعمت‌های خداوند دارند، استغفار می‌کنند.
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بزرگ‌ترین دستاورد یا نصرت الهی خنثی‌سازی مکر و کید دشمنان است و اینکه با همه بسیج دشمنان علیه انقلاب اسلامی و مردم منطقه پیروزی‌های بزرگ و پی درپی نصیب انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی شده است.
 
وی ادامه داد: نعمت مردم مومن و پیشرو و متعهد به نظام اسلامی و ولایت‌مدار و نیز مجاهد و سخت‌کوش، بزرگ‌ترین نعمتی است که انقلاب اسلامی از آن دارا است؛ لذا باید بسیج را قدر بدانیم و برای نقش‌آفرینی هرچه موثرتر بسیج در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی تلاش کنیم.
 
سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: دفاع مقدس که امروز محور پیروزی‌ است، مدیون حضور گسترده بسیج در دوران دفاع مقدس است. بعد از جنگ تحمیلی که ناامنی‌های متفاوتی در عرصه‌های گوناگون و به بهانه‌های مختلف به وسیله دشمنان علیه کشورمان ایجاد شد، تنها با حضور هوشمندانه بسیج این ناامنی‌های داخلی خنثی شد.
 
وی یادآور شد: مردم‌یاری، مردم‌داری، محرومیت‌زدایی و کمک‌رسانی از دیگر خصوصیت‌های بسیج است که نمونه این نقش‌آفرینی را در کمک به مردم زلزله‌زده غرب کشور ملاحظه می‌کنیم به نحوی که اگر کمک‌های مردمی که در شکل ۳۱ سپاه استانی صورت گرفت و نیز ساماندهی شرایط و تقسیم روستاها برای کمک‌رسانی بین سپاه‌های استانی انجام نمی‌شد، معلوم نبود موقعیت مردم این جاهای چه می‌شد. سپاه تهران بزرگ یکی از سپاه‌های موفق در کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده غرب کشور شمرده می‌شود که هم در عملیات اسکان موقت و هم احداث خانه‌های دائمی مردم در روستاها موفق رفتار کرده است.
 
سرلشکر جعفری تصریح کرد: نقش دیگر بسیج کمک به پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در منطقه و در شکل مدافعین حرم است؛ این پیروزی علیه داعش جز با حضور نیروهای مردمی و فرماندهان و مدیران و نیز انتقال تجارب دفاع مقدس میسر نمی‌شد؛ پس ضروری است بگوییم که این پیروزی‌ها نقش عمده آن به وسیله بسیج و بسیجیان و تجاربی که به دیگر کشورها منتقل شد، انتشار یافته است.
 
وی گفت: بسیج که الگوی مقاومت ایستادگی برابر نظام سلطه است، اکنون در حال گسترش به دیگر کشورها است با اسم مثال موفقیت‌های حزب‌الله لبنان برآمده از انتقال فرهنگ بسیج است و یا مدافعین مردمی سوریه که ۱۰۰ هزار نفر در شکل آن سازماندهی شدند و تکمیل دفاع از کشورشان و جبهه مقاومت هستند و یا حشدالشعبی عراق که اکنون به لشکر عظیم مردمی مبدل شده و امنیت عراق را که مورد هدف آمریکا و عربستان خائن قرار گرفته بود را تامین کرد، نتیجه انتقال فرهنگ بسیج است؛ با این وجود در یمن و عده ای کشورهای دیگر نیز این انتقال صورت گرفته است.
 
فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه و در بسیاری از کشورهای جهان با استناد به تفکر بسیج تشکیل شده است. در هر بحران و معضل اجتماعی که نیروهای مردمی با باور و با انگیزه به روش سازماندهی شده در صحنه حضور یافتند، آن سخت یا معضل برطرف شده است؛ حال این می‌تواند جنگ جهانی علیه انقلاب اسلامی ایران در دفاع مقدس یا  آنچه که در سوریه روی داد، باشد.
 
انتهای پیغام/ ۲۳۱

حتما بخوانید   وزارت دفاع با تمام توان در جستجوی گسترش قدرت دفاعی و شکستن سد تمامی تحریم‌ها است

امیدواریم نوشته “نقش مهم بسیج در شکست داعش/ هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه تشکیل شده است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران