نقش موثر شهیدان قرنی و صیاد شیرازی در انقلاب و جنگ/ ایران به یک قدرت جهانی مبدل شده‌ است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “نقش موثر شهیدان قرنی و صیاد شیرازی در انقلاب و جنگ/ ایران به یک قدرت جهانی مبدل شده‌ است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده و مدیرعامل ستاد ارتش در همایش مردمی «شرح فراق» ویژه بزرگداشت شهیدان سپهبد محمد با این وجود قرنی و سپهبد علی صیاد شیرازی که عصر امروز (شنبه) در تالار وحدت برگزار شد، اظهار داشت: این دو شهید بزرگوار در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نقش بسیار مهمی داشتند و هر دو شهید، شهید ترور هستند.

وی ادامه داد: دشمنان ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همه اعمال را برای جلوگیری از انقلاب اسلامی انجام دادند و شهدا برای خنثی‌سازی توطئه‌های و دشمنی‌ها جان خود را فدا کردند.

امیر سیاری با بیان اینکه ما هرچه داریم مدیون خون شهداست، تصریح کرد: مکان امروز ایران در سطح منطقه و جهان به برکت خون شهداست. امروز ما به یک قدرت منطقه‌ای و جهانی مبدل شده‌ایم و به علاوه از طرف دیگر به توجه به حضور در منطقه‌ای ناامن، کشوری امن داریم که همه این‌ها به برکت خون شهداست.

وی جوانان را مخاطب قرار داد و گفت: باید مکان مخصوصی را که امروز در جهان داریم، حفظ کنیم و آن را ارتقاء ببخشیم و با گسترش توان بازدارندگی خود به همگان نشان دهیم که توانایی جلوگیری از هر تهدیدی را داریم.

امیر سیاری مهمترین عنصر قدرت‌ساز و عامل بازدارندگی در طرف دیگر دشمنان را نیروی انسانی پیشرو دانست و اضافه کرد: امروز هر تجهیزاتی را ضروری داشته باشیم در داخل کشور و به وسیله جوانان ولایت‌مدار و شهادت‌طلب تولید می‌کنیم. به دلیل وجود همین انسان‌ها ولایی و شهادت‌طلب است که حرف حق می‌زنیم و در مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی می‌ایستیم.

حتما بخوانید   هرگز از شهادت فرزندم پشیمان نشدم/ «دفترچه مراقبت» پسرم را آسمانی کرد

ایشان پیشتر تصریح کرد: اگر می‌خواهیم بازهم با قدرت پیش برویم، باید راه شهدا را با قدرت ادامه دهیم؛ بدلیل آنکه دشمنان انقلاب اسلامی استقلال و پیشرفت ما را نمی‌خواهند و بدین جهت پیوسته در سطح منطقه دست به توطئه می‌زنند.

امیر سیاری شناخت شهدا را برای جوانان و جامعه بسیار مهم دانست و گفت: باید خصوصیت شهدا ور شیوه زندگی آن‌ها را در کتاب‌ها بیاوریم و اطمینان داشته باشیم که اگر راه شهدا را برویم مطمئنا موفق می‌شویم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تصریح کرد: ما امروز در معادلات منطقه‌ای اثرگذار هستیم و بدون حضور ما کاری در منطقه صورت نخواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ما باید مکان و افتخار و بالندگی نظام را حفظ کنیم و پیشرفت ببخشیم، اضافه کرد: باید آن‌قدر قدرت کسب کنیم که هیچ کشوری جرات تجاوز را به ما نداشته باشد؛ لذا باید در عرصه قدرت‌سازی فعالیت و بازدارندگی ضروری را ایجاد کنیم تا هر کس بخواهد تعرضی داشته باشد، همانند قبل با جواب سختی مواجه شود.

دریادار سیاری تصریح کرد: مهمترین عنصر در بازدارندگی و ارتقای توان دفاعی ما نیروی انسانی و بُعد تجهیزاتی ما است و ما امروز در عرصه ابزارهای نگاهمان به درون است. ما ابزارهای ضروری خود را در داخل به وسیله همان نیروی انسانی کارآمد و مومن و کارشناس و خلاق می‌سازیم.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “نقش موثر شهیدان قرنی و صیاد شیرازی در انقلاب و جنگ/ ایران به یک قدرت جهانی مبدل شده‌ است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران