نمایش کارهای منتخب جشنواره «سرچشمه سرخ» با مسئله شهدای هفتم تیر

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “نمایش کارهای منتخب جشنواره «سرچشمه سرخ» با مسئله شهدای هفتم تیر” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدای هفتم‌ تیر و مسئولین این بنیاد به معرفی و شناساندن واقعه و شخصیت‌های این موضوع تلخ و مهم اشاره و تأکید کردند کار هنری فاخر و شاخصی تا اینجای کار پیرامون آن انجام نشده است.

پیرامون همین مسئله، قبل از تیر ماه سال جاری، فراخوان جشنواره ملی هنرهای تجسمی «سرچشمه سرخ» در چهار رشته هنری نقاشی، عکاسی، هنر تازه و پوستر در تمامی کشور مطرح شد تا هنرمندان کارهای خودشان را در موضوعات حادثه هفتم تیر، اندیشه‌های شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و به علاوه از طرف دیگر تروریسم به دبیرخانه جشنواره واقع در موزه مرکزی شهدا ارسال کنند.

بیش از ۳۰۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد و هیئت داوران بعد از بررسی کارهای، در کل ۶۲۷ اثر را مورد قبول دانستند که شامل ۷۲ اثر در قسمت پوستر، ۱۵۴ اثر در رشته نقاشی، ۷۲ اثر در قسمت هنر تازه و ۳۲۹ اثر نیز در قسمت تصویر است.

با استناد به اینکه ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا است، بنیاد شهید و امور ایثارگران همه کارهای منتخب را به نمایش عمومی خواهد گذاشت. به این دلیل، کنفرانس تجسمی «سرچشمه سرخ» ۹ اسفند ماه ساعت ۱۵ در موسسه فرهنگی و هنری «صبا» با حضور خانواده شهدای هفتم تیر، مسئولین بنیاد و هنرمندان افتتاح می‌شود.

کارهای جشنواره ملى تجسمی سرچشمه سرخ بعد از مراسم افتتاحیه، از ۱۰ تا ۲۷ اسفندماه سال‌جاری در معرض دید علاقه‌مندان و عموم مردم قرار خواهد گرفت.

حتما بخوانید   ماجرای مطرح خبر شهادت تنها فرزند مرحوم ابوترابی

انتهای پیغام/ ۱۱۶

امیدواریم نوشته “نمایش کارهای منتخب جشنواره «سرچشمه سرخ» با مسئله شهدای هفتم تیر” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران