نهادهای مدافع حقوق بشر با سکوت خود تجاوز به یمن را تایید می‌کنند

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “نهادهای مدافع حقوق بشر با سکوت خود تجاوز به یمن را تایید می‌کنند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» مشاور فرمانده معظم کل قوا در عرصه صنایع دفاعی در دومین کنفرانس ایمنی تهران اظهار داشت: امروز باور همه ما به این است که امنیت یک امر پیوسته است و با استناد به گستردگی محیط اطلاع رسانی که بوجود آمده است، اینگونه نیست که اگر در یک گوشه‌ای از جهان اتفاقی افتاد، تاثیر خودش را بر دیگر کشورها و نقاط جغرافیایی نگذارد. 

وی اضافه کرد: به علاوه از طرف دیگر اینگونه نیست که اگر یک واحد سیاسی، بخواهد ایمنی را برای خودش حاصل کند به هزینه نابودی دیگری در یک محیط فرسایشی و ایجاد مسابقه تسلیحاتی که خود دلیل بی ثباتی و از جهت دیگر ایجاد جای پا برای حضور فرا منطقه ای است، بوجود بیاورد.

دهقان تاکید کرد: بایستی دقت کنیم و با رصد تمامی فعالیت‌ها و با شناسایی دقیق از عرصه‌های شکل گیری و مخصوصا با کمک به سری کشورهایی که از جهت سیاسی از قدرت قوی دارا نیستند که دلیل ایجاد محیط بی ثباتی می‌شوند، ایجاد یک محیط همکارانه، هم کاری‌ آمیز و صلح جویانه را ان‌شاالله ممکن کنیم، تا امنیت و ثبات در منطقه ما استقرار پایدار حاصل کند و با هم کاری در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به سطح بالایی از رفاه و آسایش برسیم.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در عرصه صنایع دفاعی و خدمات رسانی از نیروهای مسلح ادامه داد: باید با فهم و زبان مشترک، حقیقت‌هایی که در این منطقه و عنصر های تاثیر گذاری که به الفعل حضور دارند را مورد کنکاش قرار داده و به یک توافق جمعی برسیم و این کنفرانس نقطه آغازی در همکار‌ی‌های مختلف شود.

حتما بخوانید   اجرا همایش «پیشرفت مدیریت دانش در سازمان‌های دفاعی و ایمنی»

دهقان گفت: در یمن پیر و جوان را به شدیدترین شکل مورد هجمه قرار داده‌اند، با اینحال تمامی نهادهایی که مدافع حقوق بشر هستند و مدعی کمک‌های بشر دوستانه هستند نه تنها سکوت را ادامه می‌دهند حتی به یک نوعی تجاوز را هم تایید می‌کنند.

انتهای پیغام/ ۱۹۱

امیدواریم نوشته “نهادهای مدافع حقوق بشر با سکوت خود تجاوز به یمن را تایید می‌کنند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۰, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران