هدف آمریکا از لشکرکشی به عراق و افغانستان حمله به «ایران» بود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “هدف آمریکا از لشکرکشی به عراق و افغانستان حمله به «ایران» بود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» مدیرکل مرکز بررسی ها راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش «مجاهدان در غربت» که امشب در شهر دامغان برگزار شد، اظهار داشت: وجود ما باید در خدمت امام لحظه‌ باشد، از کثرت دشمنان نترسیم و کمبود نیروهای خودی و ابزارهای در ایمان ما تزلزلی ایجاد نکند.

 

وی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی، امروز تمامی مسلمانان با بصیرت با الگو گرفتن از مسیر سرخ سیدالشهدا (ع) و به عشق حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و در پایین پرچم برافراشته‌ای که مقام عظمای ولایت و فرماندهی معظم ولایت در دست دارند، سرگرم مبارزه با استکبار هستند و از پای نخواهند نشست.

 

امیر پوردستان تصریح کرد: با رصد تفاوت جهان مشاهده می‌کنیم که قطب قدرت جهان اسلام در حال شکل‌گیری است و استکبار به وحشت افتاده و تمام تلاشش را به کار بسته تا از شکل‌گیری این قدرت جلوگیری و یا مسیر آن را منحرف بکند.

 

مدیرکل مرکز بررسی ها راهبردی ارتش با اشاره به شکل گیری قطب قدرت در جهان اسلام گفت: بعد از فروپاشی شوروی و انتهای جنگ سرد، آمریکا با اسم تنها قدرت جهان معرفی شد و آمریکا برای اینکه در دنیا خود را نشان بدهد، نظم نوین جهانی تعریف و جهان را به دهکده‌ای تشبیه کرد و گفت کدخدا این دهکده منم. سپس آمریکا جنگ ستارگان را مطرح کرد و گفت هر تهدیدی بخواهد شکل بگیرد ما آن را از بین ببریم. این برنامه خیالی و رویایی بود با اینحال آنقدر تبلیغش کردند که مردم دنیا باورشان شد که چنین توانمندی‌ در آمریکایی‌ها می باشد.

حتما بخوانید   مقابله ایران با تولید تسلیحات جنگ نوین به وسیله رژیم صهیونیستی

 

امیر پوردستان پیشتر گفت: با اینحال در همان حین که آمریکایی‌ها مست قدرت بودند، یک مرکز آتی پژوهی در این کشور عنوان کرد که قدرتی به اسم جهان اسلام در حال شکل گیری است که آمریکا را دچار مساله می‌کند و انقلاب اسلامی عرصه‌ساز آن است و بارقه‌های آن در کشورهای لبنان، بحرین، یمن و… قابل دیدن است. لذا به این نتیجه رسیدند به منطقه بیایند با اینحال بهانه‌ای باید می‌داشتند لذا حادثه ۱۱ سپتامبر را دیزاین کردند و عربستان نیز بخشی از هزینه‌های آن را تقبل کرد و تروریست‌ها را پرورش داد. بعد از آن حادثه آمریکایی‌ها گفتند که همه مسلمانان تروریست هستند و راهبرد عملیات پیش دستانه را تعریف و ۳۰ کشور را با خود همراه کردند و وارد منطقه شدند.

 

مدیرکل مرکز بررسی ها راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: هدف آمریکا از حضور در منطقه حمله به جمهوری اسلامی ایران بود. دشمنان با ابزارهای و مهمات بسیاری به منطقه آمده بودند که این مقدار ابزارهای برای جلوگیری از افغانستانی که ارتش نداشت و عراقی که صدام نوکر آنان بود، نبود. حتی آمریکایی‌ها در جستجوی حمله به ایران بودند با اینحال به این نتیجه رسیدند که نمی‌توانند با کشور ما مقابله کنند، چرا که این کشور رهبر و ملتی دارد که همراه با هم در مقابل دشمنان ایستاده‌اند و مردم گوش به فرمان رهبرشان هستند.

 

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “هدف آمریکا از لشکرکشی به عراق و افغانستان حمله به «ایران» بود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۲۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران