هشتمین کارگاه خاطره‌نویسی دفاع مقدس برگزار شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “هشتمین کارگاه خاطره‌نویسی دفاع مقدس برگزار شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

امیر سرتیپ دوم «محمدرضا گرامی» مدیرعامل سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس از اجرا هشتمین دوره سلسله کارگاه‌های خاطره نویسی دفاع مقدس اطلاع داد و اظهار داشت: هشتمین دوره کارگاه‌های خاطره نویسی دفاع مقدس به بیان و تبیین مبانی خاطره‌نویسی، نقش اسناد در خاطره، نقش گفتگو، زبان و لحن … می‌پردازد.

وی گفت: این دوره که از صبح امروز (چهارشنبه ۹ اسفندماه) در دانشگاه اصفهان شروع شده و تا ساعت ۱۷ ادامه خواهد داشت، به بررسی نقش پژوهش در خاطره نگاری خواهیم پرداخت که کمپانی کنندگان و نویسندگان عرصه ادبیات دفاع مقدس از استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و مرکزی در آن حضور دارند.

مدیرعامل سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اضافه کرد: دکتر فریده داوری و محمد قاسمی‌پور به شرح و بیان نقش پژوهش و ضرورت آن در خاطره نگاری خواهند پرداخت. اساتید در این کارگاه‌ها به ضرورت نگرش پژوهشی در گفتگو با راویان و خاطره نگاری خواهند پرداخت.

امیر گرامی ادامه داد: ۴۰ نفر از نویسندگان و دست‌اندرکاران عرصه ادبیات دفاع مقدس در این نشست حضور دارند. پیشتر این نشست مرتضی قاضی نویسنده کتاب «عملیات فریب» تجارب ارزشمند خود را گفت و بر این مسئله تاکید داشت که «در خاطره نگاری و گفتگو‌ با راوی می‌بایست دقت نظر در حفظ امانت داری و مستندکردن خاطره برای باورپذیر بودن آن حفظ شود».

وی تصریح کرد: پیشتر این کارگاه کتاب «با کاروان» اثر حسینعلی محمدی  از منظر شکل، فرم، ادیت، نقاط قوت و ضعف به نقد و بررسی قرار داده شد.

حتما بخوانید   انتشار فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» 13 تیر ماه در تمامی کشور

مدیرعامل سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: «سردار مجتبی شیروانیان» مدیرکل بنیاد حفظ کارهای و ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان در اجرا این نشست کمال هم کاری را با ما داشتند که از ایشان و سری تحت مسئولیتشان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

امیر گرامی ادامه داد: به علاوه از طرف دیگر بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان و دفتر عرصه هنری این استان ما را یاری کردند که از این ۲ سری نیز تشکر می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: نشریه «پلاک ۸»، شرح سلسله کارهای خاطره نویسی ادبیات دفاع مقدس را به چاپ خواهد رساند که عزیران و علاقمندان قادر اند متن کامل این نشست‌ها را به طرز فایل پی‌دی‌اف از پورتال سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس دریافت کرده و مورد سود برداری قرار دهند.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “هشتمین کارگاه خاطره‌نویسی دفاع مقدس برگزار شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران