همه صیادشیرازی را باور داشتند

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “همه صیادشیرازی را باور داشتند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

صیاد دل‌ها-۳/ سرلشکر صالحی:

جانشین مدیرکل ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همه احساس می‌کردند، هرچه صیاد بگوید بی‌تردید اجرا خواهد شد. ایشان وقتی فرمانده نیروی زمینی شد، برنامه ابتدایی‌ی آزادسازی بستان را داد، همه باور کردند که موفق خواهد شد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرلشکر «عطاالله صالحی» جانشین مدیرکل ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص شهید صیادشیرازی اظهار داشته است: ایشان چند خصوصیت بارز داشت که عده ای از آن‌ها ناشی از معنویتی بود که از آن دارا بود. یکی اینکه قبل از انقلاب درس را با «بسم الله» شروع می‌کرد. الان گفتن این جمله راحت است، با این وجود در آن وقت در ارتش کم سابقه بود. از آیات شریفه و احادیث هم استفاده می‌کرد.

شهید صیاد از همان ابتدا با اتکا به نیروی ایمان، باورهای خود را به دیگران منتقل می‌کرد. ایشان با نماز شب، قرآن خواندن و توسل به ائمه اطهار (ع) و باور عمیقی که به فرمایشات امام داشت، طوری رفتار می‌کرد که کم کم دوستان ایشان نیز، باورهای ایمان و معنوی‌شان به باورهای مادی غلبه کرد، به گونه‌ای که وقتی شهید صیاد در منطقه شمال غرب، چند عملیات کوچک با ترکیبی از نیروهای ارتش، ژندارمری، سپاهی و بسیجی انجام داد و عده ای از محورها را باز کرد، همه احساس می‌کردند هرچه که بگوید بی‌تردید اجرا خواهد شد. ایشان وقتی فرمانده نیروی زمینی شد، برنامه ابتدایی‌ی آزادسازی بستان را داد، همه باور کردند که موفق خواهد شد.

حتما بخوانید   شکارچی ریزپرنده‌های متخاصم را بیشتر بشناسیم

رابطه‌ی شهید صیاد با برادران سپاه در خنثی سازی عملیات‌های منافقین، محشر بود. نهایت این اثرگذاری، عملیات مرصاد بود. منافقین در این عملیات، همه‌ی هستی و نیستی خود را قرار داده بودند که پیروز شوند. بخش مهمی از عملیات مرصاد را شهید صیاد با هلیکوپترها اداره کرد و عقبه آن‌ها را نیز زد.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “همه صیادشیرازی را باور داشتند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران