هنرمند نمی‌تواند درمقایسه با اتفاقات دنیا بی‌دغدغه باشد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “هنرمند نمی‌تواند درمقایسه با اتفاقات دنیا بی‌دغدغه باشد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«محسن مومنی شریف» مدیرعامل عرصه هنری سازمان آگهی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، با بیان اینکه هنرمندان تجسمی ما در کنفرانس پوستر «سقوط شیطان بزرگ» یادآوری کردند که دشمنی به اسم آمریکا داریم، اظهار داشت: دشمنی آمریکا با ملت ایران از همه وجود ایشان پیداست و قابل کتمان نیست؛ در چنین موقعیتی که با ما ادعای دوستی داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم هوشیاری در مقابل دشمن گفت: ما نباید به آمریکا اعتماد کنیم. دشمن، دشمن است و قرآن می‌فرماید: «دشمنی آن‌ها از زبان‌هایشان پیداست و این دشمنی را در قلبشان پنهان کرده‌اند» حرف های واپسین مدیرعامل جمهور آمریکا، حرف‌هایی بود که نشان از باورهای آن‌ها داشت؛ قبل از این نیز چنین حرف‌هایی گفته بودند و ادامه دارد.

مدیرعامل عرصه هنری سازمان آگهی اسلامی تصریح کرد: هنرمندان مکررا به ما تذکر می‌هند که حواسمان باشد؛ دشمن را بشناسیم و فریب ایشان را نخوریم. ما از هنرمندانی که در حوادث مختلف به وظیفه خود رفتار می کنند و همراه با مردم هستند و مردم را درمقایسه با آتی هوشیارتر می‌کنند، ممنون هستیم.

مومنی شریف پیرامون دلیل اجرا کنفرانس‌های متعدد رشته تجسمی در عرصه هنری گفت: ما در برهه‌ای زندگی می‌کنیم که سرعت حواث زیاد است. حوادثی مانند ماجرای میانمار نیز حوادثی هستند که در قبلی اگر یک مورد از آن‌ها در یک دهه رخ می‌داد همه آن دهه را تحت تاثیر خود قرار می‌داد.

حتما بخوانید   معرفی بخش نهایی مسابقات تلویزیونی «اسراء»

وی اضافه کرد: هنرمندان ما با اسم بخشی از مردم وظیفه دارند در حوادث و اتفاقاتی که عمدتاً انسانی است نقش آفرینی و توجه هنری داشته باشند. تولیدات هنری هنرمندان، تصمیم و علاقه خودشان است و پیشنهادی از جانب ما مطرح نشده است. ما تنها از کارهای آن‌ها استقبال می‌کنیم.

مدیرعامل عرصه هنری  ادامه داد: ما در قسمت و قطعه‌ مخصوصی از تاریخ هستیم که به پیچ تاریخی تعبیر شده است. لحظه، لحظه عجیبی است و لذا هنرمند نمی‌تواند درمقایسه با اتفاقات دنیا بی دغدغه باشد و سرگرم کار مخصوصی شود که عده ای‌ سرگرم آن هستند و از اتفاقات دنیا بی خبر می‌مانند. هنرمندی که حاوی وجدان بیدار است، نمی‌تواند بی اختلاف باشد.

مومنی شریف کنفرانس پوستر «سقوط شیطان بزرگ» را نمونه هنر مقاومت دانست و گفت: هنر مقاومت، هنر متعهدی است که به تعبیر امام علی (ع) «درمقایسه با ظلم ظالم و ستمی که در حق مظلوم روا داشته می‌شود، بی اختلاف نباشد»، این معنی هنر مقاومت است. هر هنرمندی که در این مسیر فعالیت کند ایشان یک هنرمند استقامت و مقاومت است.

 

وی گفت: عمده‌ی هنرمندان ما نگرش مقاومت داشته‌اند و در مقابل دشمن بیرونی ایستادگی می‌کنند.

 

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “هنرمند نمی‌تواند درمقایسه با اتفاقات دنیا بی‌دغدغه باشد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۱۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران