هیچ‌گاه بین پاکستان و ایران تهدید متقابلی وجود نداشته است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “هیچ‌گاه بین پاکستان و ایران تهدید متقابلی وجود نداشته است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز با سپهبد «ناصرخان جنجوعا» مشاور امنیت ملی در ابتدا وزیر پاکستان که به ایران سفر کرده است، دیدار و در باب هم کاری‌های اقتصادی، سیاسی و ایمنی میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

شمخانی با اشاره به روابط تاریخی، تمدنی و به علاوه از طرف دیگر اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی میان دو کشور بر ارزش گسترش مناسبات و هم کاری‌ها دو جانبه در عرصه‌های مختلف و به ویژه جلوگیری از تهدیدات مشترک تاکید کرد.

وی اضافه کرد: اکتیو کردن ساختارهای هم کاری دوجانبه و دیزاین سازوکارهای مشترک، متناسب با تغییر مولفه‌های تهدید زا از نمونه اعمال فوری است که می بایست از جانب ابزار‌های ذیربط در دو کشور مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از راهبرد تازه امنیت ملی آمریکا که باعث گسترش ناامنی و بی‌ثباتی در جهان می‌شود، خاطرنشان کرد: سیاست مزورانه، دوگانه و اختلاف‌افکنانه آمریکا در قبال کشورهای اسلامی از نمونه ایران و پاکستان ایجاب می‌کند تا ضمن هوشیاری و تمهید اعمال بازدارنده، هم کاری میان کشورهای اسلامی علیه آمریکا گسترش یابد.

امیر دریابان شمخانی گفت: پرداختن به مسئله فلسطین با اسم اولویت اصلی جهان اسلام یک ضرورت است و ائتلاف‌هایی که با هزینه کشورهای اسلامی بوجود آمده بایستی معطوف به تحقق آرمان آزادی قدس شریف باشد.

حتما بخوانید   عملیات موشکی سپاه ضد تروریست‌های تکفیری در سلسله مراتب نظامی و تحت امر فرماندهی معظم کل قوا انجام پذیرفت

نماینده مقام معظم رهبری به ضرورت بکارگیری فرصت‌های متعدد هم کاری میان دو کشور به ویژه در مسیر حل موضوعات مرتبط با جهان اسلام از نمونه رفع محاصره مردم یمن تاکید کرد و اضافه کرد: خدمات رسانی از انجام گفت‌وگوهای سیاسی میان یمنی‌ها و انتهای بمباران و محاصره این کشور و امدادرسانی فوری به مردم خواست کشورهای اسلامی و جامعه جهانی است.

وی با تاکید برلزوم حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اعمال مشترک در موضوعاتی مانند مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان و سلاح و مبارزه با اشرار خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد عده ای کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط میان دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی در ابتدا وزیر پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در مقابل توطئه‌های خارجی که با نیت گسترش نزاع میان مسلمانان و کشورهای اسلامی دنبال می‌شود، تصریح کرد: پاکستان هم کاری‌های ایمنی و اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش خواهد داد.

مشاور امنیت ملی در ابتدا وزیر پاکستان با اشاره به جای موثر ایران با اسم کشوری امن، باثبات و مقتدر در منطقه شرق آسیا اظهار داشت: اسلام آباد از عرصه‌های تازه ای که برای پیشرفت هم کاری‌های مشترک اقتصادی، تجاری و بازرگانی ممکن شده استقبال می‌کند و بر تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن گام‌های تازه در هم کاری‌های فی مابین تاکید دارد.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “هیچ‌گاه بین پاکستان و ایران تهدید متقابلی وجود نداشته است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   روزی که هیمنه پوشالی آمریکا با حماسه پاسداران دریادل در هم شکست
نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۱۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران