وزیران دفاع و صنایع و معادن ایران و عراق یادداشت تفاهم هم کاری صنعتی امضا کردند

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “وزیران دفاع و صنایع و معادن ایران و عراق یادداشت تفاهم هم کاری صنعتی امضا کردند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران بعد از مذاکره با وزیر صنایع عراق و امضاء تفاهم‌نامه هماری در نشست خبری کمپانی کرد و به سئولات خبرنگاران جواب داد.

امیر سرتیپ حاتمی در این نشست خبری با ابراز خرسندی از امضای این یادداشت تفاهم هم کاری صنعتی با بیان اینکه امنیت منطقه بهم پیوسته است، اظهار داشت: تنها با ورژن‌های داخل منطقه می‌توان امنیت منطقه را حفظ و تقویت کرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر پیشرفت روابط با کشور عراق تاکید دارد، اضافه کرد: همین نگاه را نیز مدیران عراقی درمقایسه با پیشرفت هم کاری‌های دو جانبه با ایران دارند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در جریان هجوم تروریست‌ها به منطقه و عراق، زیرساخت‌ها و صنایع عراق شدیدا آسیب دید، تصریح کرد: تکمیل روند مبارزه با تروریسم را تحت تاثیر انجام سریع و دقیق عملیات بازسازی در این کشور می‌دانیم.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم کاری در بازسازی عراق را وظیفه خود می‌داند، خاطرنشان کرد: این نگاه را تنها از منظر کار اقتصادی نگاه نمی‌کنیم حتی آن را تکمیل مبارزه با تروریسم می‌دانیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خود را در این قبال متعهد می‌داند، تاکید کرد: با همت و شجاعت و بهم پیوستگی مردم، دولت و نیرو‌های مسلح عراق برای بازسازی این کشور تلاش می‌کنند.

حتما بخوانید   فوتوتیتر/ ایمان و باور قلبی باعث پیروزی ما در مقابل دشمنان تا بن‌دندان مسلح است

وزیر صنایع و معادن کشور عراق نیز با اشاره به امضای یادداشت تفاهم هم کاری با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این یادداشت تفاهم، نشان‌دهنده علاقه و جدیت دو کشور برای گسترش مناسبات هم کاری به ویژه در عرصه‌های صنعتی است.

محمد شیاع السودانی با اشاره به اینکه سفر وزیر دفاع ایران در راستای گسترش هم کاری‌ها و تفاهم‌های دو جانبه صورت گرفت، اضافه کرد: مصلحت دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در گسترش این مناسبات فی مابین است.

وی با اشاره بوجود چشم‌اندازی برای گسترش هم کاری‌های فی مابین ایران و عراق ابراز امیدواری کرد که این یادداشت تفاهم هم کاری در رفتار تبدل به برنامه‌ها و برنامه‌هایی در عراق شو‌د.وزیر صنایع و معادن کشور عراق با بیان اینکه مناسبات بین دو کشور هم اینک بسیار خوب است و امیدواریم این مناسبات در همه عرصه‌ها به ویژه بخش صنعتی پیشرفت بیش از قبل بیابد، اضافه کرد: وزارت صنایع عراق مسئولیت تولید صنایع نظامی این کشور را عهده‌دار است و بر همین اساس مذاکرات دو وزیر از ارزش ممتازی دارا است.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “وزیران دفاع و صنایع و معادن ایران و عراق یادداشت تفاهم هم کاری صنعتی امضا کردند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران