وصیت شهدا به دفاع از ولایت و حجاب/ با استناد به بیانات رهبری رفتار کنیم

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “وصیت شهدا به دفاع از ولایت و حجاب/ با استناد به بیانات رهبری رفتار کنیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، برنامه در کوی نیکنامان همزمان با روزهای الله دهه فجر به میزبانی فرهنگسرای گلستان با نیت تجلیل از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مرور آموزه‌های دینی مناسبتی، ترویج سبک زندگی شهدا، تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره) و شهدا، ترویج باور‌های دینی و بیان مواضع فکری و عقیدتی شیعه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین وحیدی در این مراسم به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: یکی از اشکالات ما ایرانی‌ها که خصلتی منفی هم به شمار می‌رود و دلیل عقب افتادگی ماست؛ تنبلی، از پایین کار در رفتن و کار را جدی نگرفتن است.

وی با تأکید بر اینکه یک نفر از عزیزان ما فوت می‌شود، تمام بستگان کار را تعطیل می‌کنند، این اشتباه است و بی احترامی به میت است، اظهار داشت: در حدیث داریم کسی که صبح بلند شود و دنبال کار برود، هر لحظه ثواب مجاهدی را دارد که تیر خورده و در خون خودش غوطه‌ور است؛ به شرط این که کار را درست انجام بدهی و بعدش هم نق و غُر نزنی که اثرش از بین برود.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه برخی‌ها ساعت‌ها بیکار در مسجد می‌نشینند همزمان با اینکه مسجد جای درس و بحث و کار است نه تنبلی تصریح کرد: امیر المومنین (ع) بعد از رحلت پیامبر (ص) یک روز هم خانه‌نشین نشد و تمام اموالش را مصادره کردند و حتی حق حاکمیت را هم از ایشان دریافت کردند، همسرش را به طرز فجیعی از پای در آوردند و بچه‌اش را کشتند، تنها یک خانه ۵۰ متری برای حضرت علی (ع) ماند با چهار فرزند یتیم.

حتما بخوانید   وقایع حماسی باید تبیین شود تا به درک عمیق بیانجامد

وی با اشاره به اینکه در آن وقت کسی هم جرات نداشت بیاید و با علی (ع) هم کاری کند، ادامه داد: حضرت علی (ع) بعد از وفات همسرش قرآن‌هایی را که بر روی ورقه‌هایی نوشته بود، در مدت شش ماه تجمیع کردند و به خلیفه وقت دادند و خلیفه نپذیرفت و بعد از آن با یک بیل و یک کلنگ شروع به کار کردند و فرمودند: اموالم را دریافت کردند، بازوانم را که نگرفته‌اند و کار می‌کردند و کار را عیب و ننگ نمی‌دانستند.

سخنران این مراسم پیشتر عنوان کرد: سلمان بیان می کند: وارد خانه فاطمه (س) شدم و دیدم فاطمه زهرا (س) با یک دستش آسیاب دستی را آن قدر چرخانده که دستش زخم شده و از آن خون جاری است و باز هم فاطمه (س) دست از کار بر نمی‌دارد. حضرت فاطمه زهرا (س) با فضه خدمتکارش کار‌ها را تقسیم می‌کرد، یک روز کار‌های سنگین خانه برای خدمتکارش و روز دیگر برای حضرت فاطمه (س) بود.

پیشتر این مراسم دختر شهید اکبر عباسی مورچه خورتی با بیان اینکه همه شهدا در آرمان و اهداف مشترک بودند، گفت: حفظ دین، ناموس، تمامیت ارضی و پیروی از سخنان رهبری اهدافی بود که جوانان شهید بخاطر آن جانشان را فدا کردند.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم یاد و خاطره شهدا زنده بماند باید تک تک ما اهداف و آرمان‌های فرزندان شهید این خاک را حفظ کنند، اضافه کرد: امروز همه ما باید اولویت زندگی و رفتارمان تبعیت از بیانات رهبری باشد. ما باید چشم به رهبری بدوزیم و به لحظه با استناد به بیانات ایشان رفتار کنیم.

حتما بخوانید   ساماندهی گلزارهای شهدای روستاها تا انتهای سال 97

این دختر شهید با تأکید بر اینکه نقش رهبری در بیشتر مواقع حامی و سپر بوده است که ایران را از بحران‌ها رها کرده است، تصریح کرد: کشور ما بواسطه انقلاب و جنگی که پشت سر قرار داده دشمنان فراوانی دارد طبیعی است که این دشمنان هر بار در لباسی دارای اختلاف تلاش کنند زخم بزنند باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که به پشتوانه حضور رهبری ما توانسته ایم طوفان این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

بنا بر این خبر، در انتهای این مراسم با اهدای لوح از دختر شهید شهید اکبر عباسی مورچه خورتی (شهید ترور) تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “وصیت شهدا به دفاع از ولایت و حجاب/ با استناد به بیانات رهبری رفتار کنیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران