ولایت فقیه مشروعیت‌دهنده به ارتش جمهوری اسلامی است/ در مقابل شهدای پیشمرگان مسلمان کرد تعظیم می‌کنیم

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “ولایت فقیه مشروعیت‌دهنده به ارتش جمهوری اسلامی است/ در مقابل شهدای پیشمرگان مسلمان کرد تعظیم می‌کنیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور غرب و شمال غرب، مراسم بزرگداشت عملیات والفجر ۲، کربلای ۷، کربلای ۲ و یادواره شهدای سرافراز حاج عمران و شهیدان امیر سرلشکر خلبان «عباس بابایی» و «حجت الاسلام مصطفی ردانی پور» صبح امروز با حضور امیر گلفام و سردار ادیبی در محل یادمان شهدای حاج عمران «تمرچین» برگزار شد.

سرهنگ «علیزاده» فرمانده تیپ متحرک ۱۶۴، ضمن خیر مقدم به مهمانان این مراسم و درود بر روح بنیانگذار انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، وقتی استکبار منافع خود را در ایران در اخطار دید برای ضربه زدن به این کشور دست به غائله سازی‌های متفاوتی در کردستان، آذربایجان و به علاوه از طرف دیگر تحریک صدام زد.

وی گفت: بیش از ۳۸ کشور، رژیم صدام را در حمله به کشورمان خدمات رسانی کردند با اینحال ما جنگ را فاتحانه به انتهای رساندیم و جوانان ما خوش درخشیدند. شهیدان ما از یک قشر و گروه و قوم ویژه نبودند. ما در جنگ شهید ۱۵ ساله تا پیر مرد ۸۰ ساله داشتیم. زن و مرد، شجاعانه و قهرمانانه دفاع کردند تا بر استکبار جهانی پیروز شدیم.

علیزاده تصرسح کرد: سرهنگ کشور ما امروز اقتدار و اعتبار و مکان مخصوصی در جهان دارد و همه این اتفاقات مدیون خون شهداست که وظیفه ما با اسم پاسداران شهدا گرامی داشتم یاد و خاطره شهداست.

«نوسودی» فرماندار شهرستان پیرانشهر در این مراسم اظهار داشت: در انقلاب اسلامی اتفاقاتی رخ داد که سری این اتفاقات، دستاوردهایی برای کشور و ایثارگری هایی را تا ابد در تاریخ کشور به ثبت رساند.

وی گفت: راهیان نور بخاطر این است تا نسل های آتی بدانند چه اتفاقات بزرگی در کشور رخ داده است. در سالهای قبلی بود که با ورود شهدا از فاصله تمرچین، درخواست های فراوانی برای ایجاد زیرساختارها صورت گرفت که برای نمونه، با دستور استاندار مشکلات یادمان شهید ناصر کاظمی رفع شد.

حتما بخوانید   پیشرفت کردستان به برکت انقلاب بود/ بچه‌های سپاه هیچ‌گاه کار جهادی را تعطیل نکردند

فرماندار شهرستان پیرانشهر عنوان کرد: برنامه هایی که برای یادمان های دفاع مقدس در برنامه جامع مقرر کرده شده بود صورت نگرفته با اینحال امسال در مرحله دوم توزیع اعتبارات، این یادمان ها را در مسیر پیش روی قرار می دهیم چون این مکان ها می تواند پیغام های فراوانی را برای نسل جوان داشته باشد.

نوسودی اضافه کرد: دفاع مقدس، کل مردم ایران را درگیر خود کرده بود. ضد انقلاب در شهرهایی مانند سنندج اقداماتی کردند که بعد از ۵ روز از پیروزی انقلاب با علم کردن قومیت ها و ملیت ها قصد ضربه زدن به انقلاب را داشت.

وی گفت: برادران سپاه خاطراتی را از باشگاه افسران سنندج برای من تعریف کردند که ارتش و سپاه بسیج و نیروهای پیشمرگ برای دفاع از انقلاب و شهر جمع شده بودند. در لحظه محاصره باشگاه افسران مردم سنندج به نیروهای انقلاب آذوقه می رساند.

فرماندار شهر پیرانشهر عنوان کرد: در عرصه دفاع مقدس وقتی فضا برای حضور مردم نخبه وجود داشت مدلهای فراوانی بروز و ظهور پیدا کردند. شهدا ذخیره های کشور هستند با اینحال وقتی مسئله دفاع برای کشور پیش آمد همه به میدان آمدند.

نوسودی اضافه کرد: صدامیان و استکبار در معادلات خود مردم را پیش بینی نکرده بودند که آنچنان دفاع خواهند کرد که در تاریخ ماندگار بماند. مشعل شهدا تا ابد روشن خواهد ماند و راهیان نور گوشه ای از تصویر همین رشادت های جوانان است.

به علاوه از طرف دیگر امیر سرتیپ «کیومرث شرفی» فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب نزاجا در این مراسم اظهار داشت: ما امروز وامدار ایثارگری های شهدا هستیم. امروز سالروز شهادت بزرگانی از قبیل شهید ردانی پور و شهید خلبان بابایی است. مدال شهدا رنگ خون دارد و همه ما این رنگ را می شناسیم. اگر امروز زنده ایم، افتخار داریم و عزتمند و ولایت مداریم، به برکت خون شهداست.

حتما بخوانید   ماجرای اسارت یکی از نیروهای پیشمرگه به وسیله دموکرات‌ها

وی گفت: حاج عمران امروز زنده است و صدای قدم های پرصلابت کاوه و آبشناسان زنده است و امروز هم مقاومت ادامه دارد چون صدای خنده دشمن ادامه دارد. آبشناسان تا تازه ترین روزهای حیات مرد کوه و صخره های حاج عمران بود. شهید صیاد پرطرفدار دلهای رزمندگان و مرید امام خمینی(ره) بود.

امیر شرفی اضافه کرد: امروز دشمن می خواهد یاد شهیدان را از ما بگیرد. ما در مقابل مکان شهدای پیشمرگ کرد مسلمان تعظیم می‌کنیم و می‌دانیم چه خون هایی از آن ها بر صخره ها و کوه ها ریخته شده است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب و شمال غرب نزاجا ادامه داد: در عملیات کربلای دو، دشمن از نو ارتفاعات ۱۳۶۵ را تصرف کرد و امیر آذرفر وارد میدان شد. وقتی عملیات بعد از شش روز به پیروزی رسید، امام برای آن عملیات پیغام دادند و فرمودند: «قلب من را خشنود ساختید».

این رزمنده و فرمانده دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: اگر امروز در دنیا در تمام معادلات جایگاهی داریم به برکت این جانفشانی ها بود که حول اسلام، ولایت فقیه و خدمات رسانی مردم بود. اگر هدایت های رهبر انقلاب نبود از گردنه‌های تاریخی عبور نمی کردیم. جان دادن در جایگاهی که مخیر به زندگی و شهادت باشیم سخت است.

وی اظهار داشت: توان معنوی بالا، شاخصه قدرت ارتش است. رزمندگان ما به عشق ولایت فقیه جانشان را نثار کردند و امروز مردمی بودن از شاخصه های ارتش است. مردم بر رزمندگان شان تکیه می کنند.

امیر شرفی گفت: خیالمان راحت است که پیغام دفاع مقدس منتقل شده است. امروز باید شکر نعمت ولایت را بجا بیاوریم و این شکر با اجرای فرامین ولایت محقق خواهد شد. ارتش، سپاه، مرزداران و پیشمرگان در جهت ایجاد امنیت پایدار حرکت می کنند. امروز در آسمان، زمین و دریا در ناامن‌ترین منطقه دنیا، آرام ترین فضا را ایجاد کرده ایم. در راس ارتش امروز ولایت فقیه است که دلیل مشروعیت ما شده است.

حتما بخوانید   بهشت‌گردی شیعیان 10 کشور اسلامی در گلزار شهدای تهران+ عکس ها

امیر سرتیپ «ابراهیم گلفام» جانشین قرارگاه مرکزی راهیان نور آجا با بیان اینکه اگر امروز شهدای مدافع حرم نبودند امنیت ما مختل بود، اظهار داشت: نور وجودی شهدا در همه جا احساس می شود. استمرار نظام اسلامی ایران به دلیل خون شهداست. پیشکسوتان دفاع مقدس امروز مانده اند تا مانند حضرت زینب (س) روای واقعه بزرگی باشند.

وی گفت: وقتی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را مرور می کنیم متوجه می شویم اشخاص فراوانی زحمت کشیده اند. به راستی انقلاب اسلامی برای دفاع از مظلومین اتفاق افتاد. کردستان یکی از مناطقی بود که محرومیت در آن وجود داشت و انقلاب اسلامی جاهای محروم را مورد خدمات رسانی قرار داد.

جانشین قرارگاه مرکزی راهیان نور آجا عنوان کرد: خیلی ها برای دفاع از مردم کردستان در این منطقه حضور داشتند. خاطرات فراوانی از ارتشیان گمنام در این منطقه می باشد. ضد انقلاب به اسم مردم در کردستان آمد و هجمه های فراوانی کرد و مردم کشور تنها از ناامنی ها مطلع بودند و از جفاهایی که بر مردم کرد وارد شد بی خبر بودند.

امیر گلفام اضافه کرد: شهید فلاحی در محیط مسمومی که علیه ارتش وجود داشت با کمک نیروی زمینی مردم را در گنبد نجات داد. منسجم ترین سازمانی که به خدمات رسانی از انقلاب اسلامی روی آورد ارتش بود.

وی ادامه داد: ظلم کومله و دموکرات بر مردم کردستان به قدری بود که مردم در بیشتر مواقع از دست آنان به خود می لرزیدند. ضد انقلاب هیچ گاه برای دفاع از مردم کردستان کاری نکرد و به دفعات ارتشیان در دفاع از مردم به شهادت رسیدند.

جانشین قرارگاه مرکزی راهیان نور آجا در انتهای گفت: باید حضور کاروان های زیارتی راهیان نور در سرزمین های مجاهدت های خاموش گسترش یابد.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “ولایت فقیه مشروعیت‌دهنده به ارتش جمهوری اسلامی است/ در مقابل شهدای پیشمرگان مسلمان کرد تعظیم می‌کنیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران