ویژه برنامه‌های شبکه‌های رادیویی به مناسبت عید سعید فطر مطرح شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “ویژه برنامه‌های شبکه‌های رادیویی به مناسبت عید سعید فطر مطرح شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر، شبکه‌های مختلف رادیویی با پخش مستقیم مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری، نمایش‌های رادیویی، بررسی دستاورد‌های مختلف معنوی ماه مبارک رمضان، تبیین ابعاد مختلف عید سعید فطر و موارد متعدد دیگر مخاطبان را همراه می‌سازند.

پخش زنده مراسم اقامه عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری

شبکه‌های رادیویی ایران، تهران، جوان، معارف، قرآن و فرهنگ مراسم اقامه نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری پخش می‌کنند. رادیو ایران با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری بهمراه اعزام گزارشگر، رادیو تهران با پوشش زنده و کامل مراسم و به علاوه از طرف دیگر اعزام گزارشگر، رادیو معارف با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری، رادیو جوان با پخش زنده سخنرانی و اعزام گزارشگر، رادیو فرهنگ و رادیو قرآن نیز با اعزام گزارشگر این مراسم را پوشش می‌دهند.

ویژه برنامه شبکه‌های رادیویی در عید فطر

رادیو قرآن برنامه‌های «راز آسمان» با مسئله استهلال ماه شوال و «قرآن و زندگی» با مسئله تزکیه و سی روز عبادت را پخش می‌کند.

رادیو نمایش در روز عید سعید فطر نمایش‌های رادیویی طنز از قبیل: «سوء تفاهم»، «کارت عروسی»، «سخنرانی مظفر»، «معمای پاستیل» و کتاب گوینده جریان‌های کوتاه را به سمع مخاطبان می‌رساند.

رادیو فرهنگ برنامه «در سایه‌سار معطر طوبی» را با مسئله دستاورد‌های معنوی ماه مبارک رمضان و اعمال آیین‌های عید فطر در نقاط مختلف و نیز ترغیب مردم به دید و بازدید عیدانه و پرداخت زکات فطریه را پخش می‌کند.

حتما بخوانید   تقریظ رهبر انقلاب «سرباز کوچک امام» را پُر فروش کرد

رادیو ایران برنامه‌های «قنوت شکر» با محوریت پخش خطبه‌های نماز عید سعید فطر و بیانات مقام معظم رهبری، «جشن سپاس» با محوریت جشن عبودیت و بندگی به منظور شکرگزاری بابت یک‌ماه روزه‌داری به درگاه خداوند متعال (این برنامه بهمراه برنامه «جشن سلام» که قبل از ماه مبارک رمضان پخش شده، همه ساله به منظور مناسک‌سازی و جریان‌سازی باور‌های دینی، از شبکه ایران پخش می‌شود)، طنز «صبح جمعه با شما» به منظور ایجاد محیط پرنشاط در روزهای تعطیلات عید سعید فطر، «خوش سفر» با مسئله سفر و نقاط دیدنی کشور در روزهای تعطیلات عید سعید فطر و «فرهنگ مردم» با مسئله آ‌داب و سنت های و موسیقی‌های مرتبط به اعیاد در گوشه و کنار ایران را پخش می‌کند.

طنز «شکر پنیر» را در رادیو صبا بشنوید

رادیو گفتگو برنامه‌های «برهان» درخصوص حقیقت عید فطر، «شیرینی و لبخند» پیرامون عید فطر و نقش آن در تفاوت فردی و اجتماعی، «سفره نور» با محتوای بررسی پیغام‌های اجتماعی عید فطر، «ماه‌ترین ماه» درخصوص تبیین نقش عید فطر در اتحاد میان مسلمانان و «شیرینی و لبخند» در باب بررسی کارکرد‌های اجتماعی ـ. سیاسی و دینی اعیاد مذهبی را پخش می‌کنند.

رادیو معارف برنامه‌های «بدرقه» با مسئله وداع با ماه مبارک رمضان، برنامه «جشن بندگی»، پخش زنده خطبه‌ها و نماز عید فطر مقام معظم رهبری و تبیین برکات ماه مبارک رمضان در زندگی فردی و اجتماعی و «شکرانه» با مسئله شیوه‌های سود‌برداری از برکات ماه مبارک رمضان را پخش می‌کنند.

رادیو جوان ویژه برنامه نماز عید فطر (پخش سخنان مقام معظم رهبری) و برنامه‌های «عید من» (جنگ تفریحی شاد با مسئله عید فطر)، «به رسم ارادت» (تعظیم و عبادت در ماه مبارک رمضان و هدیه آ‌ن)، «ماه سلام می‌کند» (برکات ماه مبارک رمضان و امتداد آن در طول سال)، «در مقام آفتاب» (برکات ماه مبارک رمضان) و «پایین دستان بارانی‌ات» (جنگ شاد ویژه عید فطر) با حضور حجت‌الاسلام طاهر رضی را پخش می‌کند.

حتما بخوانید   وفاداری به کتاب خصوصیت اشعار این نشست بود

رادیو سلامت ویژه برنامه عصرگاهی با اسم «شکرانه» در روز‌های جمعه و شنبه به مناسبت عید سعید فطر را پخش می‌کنند.

رادیو تهران ویژه برنامه «جشن ستایش» به روش زنده و در روز عید سعید فطر که شامل بخش‌هایی از قبیل: پخش کامل مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری، گفتگو با سران و مسئولین حاضر در مصلی ـ. آگاهی رسانی از شرائط ترافیکی قبل و بعد از مراسم نماز عید سعید فطرـ حضور در سرای سالمندان و خیریه کهریزک بهمراه بازیگران ـ. برقراری رابطه با شهرستان‌های استان تهران را پخش می‌کنند.

انتهای پیغام/ ۲۴۱

امیدواریم نوشته “ویژه برنامه‌های شبکه‌های رادیویی به مناسبت عید سعید فطر مطرح شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران