پاره شدن برجام، انگیزه‌ای برای مذاکره با آمریکا باقی نگذاشته است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “پاره شدن برجام، انگیزه‌ای برای مذاکره با آمریکا باقی نگذاشته است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع فرماندهان و مدیران ارشد ستاد نیروی هوایی مستقر در تهران با اشاره حدیثی از پیامبر اسلام (ص) مبنی بر اینکه مومن دو بار از یک روزنه گزیده نمی‌شود، به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران واکنش نشان داد.

وی گفت: ما یقین داریم آقای ترامپ دروغ‌گو است. پاره کردن سند برجام دلیلی محکم بر دروغ گویی آمریکا است با این وجود در عین حال ما حاوی ده‌ها اسناد و مدرک هستیم که در معرض نمایش گذاشته است دولتمردان آمریکا خوش عهد و صادق نیستند.

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به رفتار آمریکا در خصوص برجام و خطاب به دونالد ترامپ، اظهار داشت: شما اگر دنبال گفت وگو و مذاکره هستید در ابتدا باید جواب بدهید که چرا حاصل مذاکره بین المللی ایران با شش قدرت خارجی را یکجانبه پاره کردید؟

وی با بیان اینکه ترامپ اگر دنبال مذاکره بود اینگونه با برجام و ملت ایران برخورد نمی‌کرد، خاطرنشان کرد: آمریکا اگر دنبال مذاکره بود باید در ابتدا برجام حال حاضر را حفظ و اعتماد ایران را بیش از قبل تقویت می‌کرد چرا که دولت قبلی آمریکا با لبخندهای دیپلماتیک تا حدودی اعتماد دولتمردان ما را جلب و آن ها را پای میز مذاکره کشاند.

محمدحسنی با برنامه این پرسش که به چه نحو می‌توان به آمریکایی که همه پل‌ها را پشت سر خود خراب کرده اعتماد کرد، تصریح کرد: آمریکا در این تاکتیک، اهداف تازه ای را دنبال می‌کند.

حتما بخوانید   نیازمند برنامه‌ جواب ملی‌ در مقابل حوادث و تهدیدات زیستی‌ در سطح کشور هستیم

وی ژست صلح‌طلبی را یکی از اهداف آمریکا در تاکتیک تازه ترامپ و درخواست وی برای مذاکره بدون پیش شرط عنوان کرد و گفت: دنیا ترامپ را قبول ندارد. آقای دونالد ترامپ برای سلطه خود بر دنیا از هر سه عامل پول، زور و تزویر سود میبرد و با این وجود بنا دارد به دنیا بفهماند که دنبال تعامل است و در طرف دیگر، ایران در جهت تقابل گام بر می‌دارد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی گفت: ممکن است اگر آقای ترامپ این برجام را یکطرفه پاره نمی‌کرد و پایین تعهد کشورش با ایران نمی‌زد، برخی از سیاستمدارن نه چندان هوشمندِ ما را می‌موفق شد برای برجام‌های بعدی جذب کند.

وی اضافه کرد: پاره شدن برجام از جانب آمریکا، هیچ انگیزه‌ای حتی از جانب آنهایی که پیشرو نیستند نیز برای مذاکره با آمریکا باقی نگذاشته است.

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: افرادی که قبل از پاره شده برجام از آمریکا دفاع می کردند اکنون کم آوردند، با این وجود همین الان هم بدشان نمی آید آمریکا را به خوبی یاد کنند، با اینحال صدای رسوایی آمریکایی ها آن چنان در جهان پیچیده که حتی نزدیک‌ترین مردم آمریکا نیز دیگر قادر نیستند از موضع ترامپ دفاع کنند …

حجت الاسلام محمدحسنی بازیابی آبروی از دست رفته آمریکا و خلع سلاح ایران در عرصه نظامی را دو هدف دیگر درخواست دونالد ترامپ برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران عنوان و تاکید کرد: حاکمیت تازه آمریکا فکر می‌کند که دولت اوباما ایران را از لحاظ هسته‌ای محدود کرد؛ حال دولت دونالد ترامپ هم می‌خواهد در شکل برجام دیگر قدرت دفاعی و موشکی ایران را محدود و خلع سلاح کرده تا هرکاری که خواستند علیه ملت ایران رقم بزنند.

حتما بخوانید   نیروی دریایی ارتش حضور مقتدرانه‌ای در آب‌های آزاد جهان دارد

وی تاکید کرد: آقای ترامپ با محدود کردن قدرت موشکی ما می‌خواهد معادلات منطقه را صددرصد به نفع صهیونیست‌ها رقم بزند، چون اکنون معادلات منطقه دقیقا به ضرر آنها و به نفع جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده با این وجود فقیه در ارتش بی خاصیت نشان دادن اتحادیه اروپا را هدف چهارم تاکتیک مدیرعامل جمهور آمریکا در درخواست مذاکره با ایران برشمرد و تصریح کرد: اینکه اتحادیه اروپا چقدر توان داشته باشد که در خصوص تحقیر خود از جانب آمریکا بایستد، به خودشان مرتبط است.

حجت الاسلام محمد حسنی ادامه داد: آقای ترامپ بر این باور است که وقتی کشورش موفق شد یکدفعه در شکل برجام خواسته های خود را بر ایران تحمیل کند، از این جهت از نو می تواند برجام های دیگری را نیز تحمیل کند، با اینحال ملت ایران اکنون اعتقاد دارد مدیرعامل جمهور آمریکا جزو دروغگوترین، فریب کار ترین و دغل بازترین روسای جمهور دنیا است.

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در انتهای با بیان اینکه آقای ترامپ برای رسیدن به اهداف خود نیازمند بسترسازی است، خاطرنشان کرد: بستر این اهداف جنگ نظامی نیست چون خود مدیرعامل‌جمهور آمریکا می‌داند اگر جنگ مسلحانه‌ای بین ایران و آمریکا شروع شود آنگاه معادله برد-برد نخواهد بود حتی برد و باخت به نفع ایران است. بدین خاطر به جای جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده است که ان‌شاء‌الله ملت ایران در جنگ نرم هم مانند جنگ سخت سربلند بیرون خواهند آمد.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “پاره شدن برجام، انگیزه‌ای برای مذاکره با آمریکا باقی نگذاشته است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   مذاکرات پیرامون قدرت موشکی به هیچ عنوان معنا و معنی ندارد
نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۲, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران