پیکرهای جانباختگان سانحه هواپیمای یاسوج به وسیله سپاه احراز هویت می‌شود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “پیکرهای جانباختگان سانحه هواپیمای یاسوج به وسیله سپاه احراز هویت می‌شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار «احمد عبداللهی» معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه در نشست خبری ششمین آیین اهدای جایزه ملی شهید دکتر «محمدعلی رهنمون» و هشتمین نشست علمی طب‌رزم که صبح امروز برگزار شد، پیرامون نقش طب‌رزم در دفاع مقدس اظهار داشت: سپاه پیش از هرچیز شرایط خدمات رسانی پزشکی از جبهه‌ها را نداشت با اینحال در دفاع مقدس افزایش بسیار خوبی کرد و سامانه‌های آن به روز شد.

وی ادامه داد: بعد از جنگ با تایید مقام معظم رهبری، دانشگاه علوم پزشکی سپاه تشکیل شد و امروز می‌توان با افتخار مطرح کرد سپاه در عرصه بهداشت و درمان به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته به نحوی که به وزارت بهداشت مطرح کردیم تکمیل هم کاری با آن‌ها در برنامه‌های ملی هستیم.

سردار عبداللهی با اشاره به افزایش و پیشرفت صورت گرفته در عرصه بهداشت و درمان گفت: بعد از انقلاب از وارد کننده پزشک به صادرکننده و پذیرنده توریسم درمانی مبدل شدیم و اگر روزی بیماران برای درمان به اروپا اعزام می‌شدند، امروز از آلمان و انگلستان و دیگر کشورهای جهان افرادی برای درمان به ایران سفر می‌کنند.

ایشان پیشتر به پیشرفت سپاه در عرصه‌های بهداشت و درمان پرداخت و اضافه کرد: در عرصه بهداشت و درمان مصدومان شیمیایی و تشخیص هویت براساس «دی ان ای» کشور ایران قطب منطقه است، به نحوی که تا اینجای کار اعمال بسیاری برای ارتقاء سلامت جامعه انجام داده‌ایم؛ با اسم مثال در حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج شناسایی پیکرهای جان باختگان به وسیله سپاه با هم کاری پزشکی قانونی اجرا میشود و حتی تشخیص هویت شهدای دفاع مقدس نیز به وسیله این نهاد انجام می‌شود.

حتما بخوانید   از رزمنده‌ای که روی مین رفت تا سرباز عراقی در بیمارستان اهواز

وی اضافه کرد: غیر از این پزشکان ما در شکل بسیج جامعه پزشکی به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند و طی آن خدمات بسیاری به مردم محروم معرفی می‌دهند که به نحوی رزمایش و تمرینی برای ارتقاء آمادگی است؛ حتی در حوادث غیر مترقبه مانند زلزله کرمانشاه اولین واحدهایی که وارد منطقه شدند، واحدهای درمانی سپاه و ارتش بودند که پیرامون این مسئله سپاه ۶ واحد بیمارستان صحرایی در منطقه برپا کرد.

سردار عبداللهی ادامه داد: با این وجود در خارج از کشور هم حضور داریم، با اسم مثال وقتی که کشورهای همسایه و جبهه مقاومت در عراق و سوریه از ما درخواست کمک کردند، برای کمک به انها در جبهه مقاومت حضور یافتیم و خدمات بسیار خوبی معرفی کردیم و حتی زمانی هم که در سالهای قبلی بود که در پاکستان زلزله‌ای آمد، برای کمک به مصدومان گروه‌های پزشکی را به این کشور اعزام کردیم و در حوادث واپسین میانمار نیز چنین فعالیتی داشتیم.

وی تصریح کرد: امروز اگر جنگی روی دهد، جنگ ما جنگ هواپایه و دریاپایه خواهد بود لذا با استناد به این مسئله سامانه‌های جراحی را سبک و سیال کردیم تا در کوتاه‌ترین لحظه ممکن و حتی در پست‌ترین نقاط جغرافیایی بیمارستان صحرایی را برپا کنیم.

ادامه دارد….

امیدواریم نوشته “پیکرهای جانباختگان سانحه هواپیمای یاسوج به وسیله سپاه احراز هویت می‌شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران