چرا خواندن دعای توسل امام لحظه (عج) در ماه شوال پیش نهاد شده است؟

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “چرا خواندن دعای توسل امام لحظه (عج) در ماه شوال پیش نهاد شده است؟” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، علی محسنی‌راد کارشناس علوم قرآنی پیرامون دلیل لزوم خواندن دعای توسل امام لحظه(عج) در ماه شوال اظهار داشت: شوال که بعد از ماه پر خیر و برکت رمضان فرا می‌رسد، فضیلت‌های بسیاری با خود بهمراه دارد بدین خاطر انجام دادن یکسری امور در این ماه سفارش شده است.

وی ادامه داد: صدقه دادن از مضامین مهمی است که خوب است مومنان درمقایسه با آن در ماه شوال بیش از دیگر ماه‌ها توجه داشته باشند چراکه صدقه هفتاد نوع بلا را دفع می‌کند.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: صدقه دادن غیر از تاثیر مثبتی که برای فرد صدقه دهنده در پی دارد، نوعی کمک به نیازمندان نیز شمرده می‌شود بدین خاطر ثواب فراوانی دارد.

ایشان پیشتر صحبت‌های خود اظهار کرد: کمک به نیازمندان که پیوسته از جانب خداوند در قرآن کریم مورد سفارش قرار گرفته در ماه شوال باید بیش از قبل به وسیله بندگان خدا پر رنگ شود چرا که این ماه با عیدی بزرگ و سرشار از برکت مانند عید سعید فطر شروع شده است.

محسنی‌راد یادآور شد: خوب است دینداران پیوسته به این مسئله توجه کنند که سنت نیکو و پسندیده صله رحم را در ماه شوال پیوسته ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: خواندن زیارت امام حسین(ع)، دعای توسل آقا امام لحظه (عج)، زیارت عاشورا و سوره‌های قرآن کریم از نمونه اعمال ارزشمندی است که به جای آوردن آن‌ها در این ماه از ثواب بسیار فراوانی دارا است.

حتما بخوانید   مدیرعامل مکتب جعفری نمونه برتر سنت رسول خدا

انتهای پیغام/ ۴۴۱

امیدواریم نوشته “چرا خواندن دعای توسل امام لحظه (عج) در ماه شوال پیش نهاد شده است؟” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران