کاشت ۲۱۰۰ درخت به خاطر شهدای مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “کاشت ۲۱۰۰ درخت به خاطر شهدای مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، محسن هاشمی مدیرعامل شورای شهر تهران در مراسم کاشت ۲ هزار ۱۰۰ درخت به خاطر شهدای مدافع حرم با اشاره به اینکه سرانه حال حاضر محیط سبز تهران ۱۶ متر مربع است، اظهار داشت: محاسبه‌ها نشان می‌دهد که پیشرفت متوازن درختکاری در جاهای مختلف رعایت نشده است.

وی با تاکید بر لزوم گسترش سرانه محیط سبز در شهر تهران اضافه کرد: با استناد به برنامه باید در سال‌های آتی سرانه ۱۷ مترمربع در شهر تهران را داشته باشیم که با تلاش معاونت‌های شهرداری این عدد امروز به ۱۶ متر مربع رسیده است و امیدوارم در برنامه ۵ ساله سوم بتوانیم این عدد را به ۲۵ مترمربع برسانیم.

مدیرعامل شورای شهر تهران گفت: با وجود این که گفته می‌شود عده ای از باغات تهران ریشه‌کن شده است؛ با اینحال امروز باید مطرح کنم که هم‌اکنون ۲ هزار و ۲۰۰ بوستان در شهر تهران داریم که زحمتکشان و کارگران شهر تهران آن را ساخته‌اند و مساحت محیط پیرامونی سبز تهران نیز به حدود ۴۰ هزار هکتار رسیده است و در چند روز آتی به ۴۱ هزار هکتار خواهد رسید.

هاشمی استاندارد جهانی سرانه محیط سبز را ۲۵ متر مربع دانست و عنوان کرد: با این وجود وزارت راه و شهرسازی این عدد را ۱۲ تا ۱۵ متر مربع مطرح کرده است که من همین جا درخواست می‌کنم تا این عدد را به ۲۵ مترمربع برساند.

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (۸ تیر)

مدیرعامل شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش به لزوم ایجاد توازن و هماهنگی در سرانه درخت و محیط سبز جاهای مختلف اشاره نمود و اضافه کرد: محاسبه‌ها نشان می‌دهد که پیشرفت متوازن درختکاری در جاهای مختلف رعایت نشده است و امیدوارم که بیننده گسترش پارک‌ها در محلات مختلف شهر تهران باشیم. امیدوارم زمانی برسد که ما هم مطرح کنیم که تهران و شهر‌های ایران به استاندارد‌های جهانی رسیده‌اند.

هاشمی بخش دیگر سخنرانی‌اش را به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به مسئله محیط سبز اختصاص داد و مطرح کرد: ایشان در بیشتر مواقع در گفتار، رفتار و کردار با مسئله از بین بردن محیط سبز برخورد کرده‌اند. شورای تازه شهر تهران نیز فرمایشات ایشان را سرلوحه تصمیمات خود قرار می‌دهد. باید مراقب باشیم که محیط سبز تهران از ناحیه اشخاص حقیقی و حقوقی و حتی مردم متمول که اعمال غیرقانونی انجام می‌دهند، آسیب نبیند.

وی به علاوه از طرف دیگر توصیه پر کردن قسمت‌های خالی شهر با درخت را معرفی داد و گفت: خوب است به جای شعار هر «خانواده تهرانی؛ یک درخت» بگوییم «هر خانواده تهرانی؛ پنج درخت». شهرداری تهران هم باید این امکان را به خانواده‌ها بدهد و حتی آموزش‌های ضروری برای حفظ و نگهداری نیز صورت بگیرد.

مدیرعامل شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش پیشتر یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و ابراز داشت: اگر آرامش داریم و می‌توانیم به این راحتی دور هم جمع شویم و درخت بکاریم، مدیون شهدایی هستیم که از اولین روز نهضت تا به این لحظه در مبارزات و میدان‌های مختلف کمپانی کردند و به شهادت رسیدند.

حتما بخوانید   اولین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

پیشتر مراسم مادران شهدا، میهمانان و مسؤولین ۲ هزار ۱۰۰ درخت را به خاطر شهدای مدافع حرم کشور کاشتند.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “کاشت ۲۱۰۰ درخت به خاطر شهدای مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۴, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران