کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ عکس ها

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ عکس ها” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، سی و یکمین دوره کنفرانس بین‌المللی کتاب تهران بعد از ۱۰ روز در مصلی امام خمینی (ره) به کار خود انتهای داد. کنفرانس امسال که بعد از ۲ سال اجرا در شهر آفتاب، از نو به مصلی امام خمینی (ره) بازگشت، روز‌های پررونقی را پشت سر گذاشت. روز‌هایی که به گفته ناشران، در مقایسه با فروش درمقایسه با ۲ سال قبلی از اقبال و به تبع از فروش خوبی دارا بود.

امیرمسعود شهرام‌نیا، قائم مقام کنفرانس کتاب تهران روز قبلی از افزایش ۲۰ درصدی جمعیت بازدید کننده از این دوره کنفرانس اطلاع داد و گفت: محاسبه‌ها نشان می‌دهد که روز پنجشنبه در چهار ساعت ابتدایی روز، بیش از ۳۰۰ هزار نفر از کنفرانس بازدید کردند.

وی به علاوه از طرف دیگر به محاسبه فروش تا روز قبلی اشاره نمود و اضافه کرد: محاسبه‌های قطعی ما از فروش شبکه پز‌های بانک عامل به دست می‌آید و ما با استناد به شنیده‌ها و بررسی‌ها محاسبه فروش نقدی و پز‌های غیر متفرقه را محاسبه می‌کنیم که معمولا ۴۰ درصد فروش قطعی است. محاسبه‌ها نشان می‌دهد که تا امروز در شبکه بانک شهر ۸۹ میلیارد تومان فروش داشته‌ایم که اگر ۴۰ درصد را نیز اضافه کنیم به ۱۳۰ میلیارد تومان می‌رسد.

شرایط ناشران در این چند روز، مانند حال و هوای این روز‌های تهران، خوب بود. ۱۰ روز مردم میهمان کتاب در مصلی امام خمینی (ره) بودند. در این روز‌ها عده ای از کتاب‌ها با اقبال بیشتری همراه بودند. عناوین چندین عدد از کتاب‌های پرمخاطب در این دوره کنفرانس کتاب به‌شرح ذیل است:

«همرزمان حسین»، کتابی که در سال قبلی از جانب انتشارات انقلاب اسلامی پخش شد، بیشترین استقبال را به اشتراک کارهای معرفی شده از جانب انتشارات انقلاب اسلامی داشت. این اثر سری ‎ ۱۰ سخنرانی مقام معظم رهبری در باب عنصر مبارزه در سیره ائمه معصومین (علیهم‌السلام) است که در محرم سال ۱۳۹۳ هجری قمری برابر با بهمن ۱۳۵۱ هجری شمسی که محیط اختناق ستم‌شاهی و فشار و سرکوب مبارزان به وسیله ساواک رژیم بیدادگر پهلوی به بطور کلی به اوج رسیده بود در هیئت «انصار الحسین» تهران ایراد شده است.

حتما بخوانید   کتاب «آن یک نفر» معرفی شد

«مطلع عشق»، «آموزش مصور احکام»، «معیشت پرهیزکارانه»، «تفسیر سوره برائت» و «مرگ تاجرانه» از دیگر عناوینی است که از جانب انتشارات انقلاب اسلامی با اسم پرمخاطب‌ترین کتاب‌های این انتشارات در روزهای اجرا سی و یکمین دوره کنفرانس بین‌المللی کتاب تهران مطرح شده است.

موسسه پیغام آزادگان که در کنفرانس بیشتر با کتاب «سرباز کوچک امام» شناخته می‌شد، از این اثر با عنوان پرفروش‌ترین کتاب خود یاد کرد. «سرباز کوچک امام» شامل خاطرات مهدی طحانیان، آزاده ایرانی است که به قلم فاطمه دوست‌کامی نوشته شده است. این اثر بعد از انتشار تقریظ مقام معظم رهبری مورد استقبال عمومی قرار گرفته و برنامه ریزی شده است یک ناشر لبنانی آن را به عربی ترجمه کند.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

«مردی که پروانه شد»، «خداحافظ آقای مدیرکل»، «کلاه قرمزی‌ها» و «سیره ابوترابی» از دیگر عناوین پرفروش این انتشارات در روزهای اجرا سی و یکمین دوره کنفرانس بین‌المللی کتاب تهران بوده است.

انتشارات روزبهان که عمده فعالیتش بر انتشار کارهای زنده‌یاد نادر ابراهیمی متمرکز است، از کتاب «حریق بدون دود» این نویسنده با اسم پرفروش‌ترین کتاب خود در روزهای اجرا کنفرانس یاد کرد. «یک عاشقانه آرام»، «باز هم شهری که دوست می‌داشتم» و «چهل نامه کوتاه به همسرم» از دیگر عناوین پرمخاطب این انتشارات در روزهای کنفرانس بود.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

به علاوه از طرف دیگر کتاب خواندنی «مردی در تبعید ابدی» از دیگر آثاری است که امسال نیز مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. این اثر که براساس زندگی ملاصدرا نوشته شده، حاصل سال‌ها تلاش و مطالعه ابراهیمی پیرامون این اندیشمند جهان اسلام است.

«قصه دلبری» از انتشارات روایت فتح از دیگر کارهای پرمخاطب در روزهای اجرا کنفرانس کتاب بود. «قصه دلبری» روایت نو، جوان پسند و دارای اختلاف از عاشقانه‌های همسر شهید مدافع حرم، محمدحسین محمدخانی است که به وسیله محمدعلی جعفری به قلم درآمده است.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

کتاب «سرِ سَر» که در سری «مدافعان حرم» انتشارات روایت فتح پخش شده است، به شهید عبد‌الله اسکندری می‌پردازد. این کتاب که نوشته‌ای از نجمه طرماح است از ولادت تا شهادت سردار اسکندری را بهمراه عکس ها روایت می‌کند.

حتما بخوانید   معرفی «تاکسی سرویسی برای فاو»

«دیالوگ» اثر رابرت مک‌کی، «آناتومی جریان» و «دفترچه دکوپاژ» از عناوین پرمخاطب نشر ساقی در سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب تهران بود.

از سری آثاری که از محمدرضا حکیمی از جانب انتشارات دلیل ما در کنفرانس معرفی شده است، سری ۱۲ جلدی «حیاة» از بیشترین استقبال دارا بود. این اثر به زبان عربی، نوشته محمدرضا، علی و محمد حکیمی که شروع نگارش آن در سال ۱۳۵۳ شمسی بوده و تازه ترین جلد آن در سال ۱۳۹۴ شمسی پخش شد. هدف نویسندگان، ارایه سیمای اسلام و تشیع، بر محور عدالت اجتماعی و آزادگی فردی بوده و منبع اصلی خود را قرآن و حدیث دانسته‌اند. احمد آرام شش جلد اول را به فارسی ترجمه کرده است.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

کتاب‌های «منهای فقر» و «مکتب تفکیک» از دیگر عناوین پرمخاطب این انتشارات در روزهای کنفرانس کتاب بوده است.

هفتمین دوره جایزه «کتاب و زندگی» بهمراه پویش کتابخوانی روشنا، اقدام به توزیع ویژه کتاب «خداحافظ سالار» در کنفرانس کتاب کرد که این اثر، با اسم پرمخاطب‌ترین کتاب در غرفه نشر بعثت معرفی شد. این کتاب به خاطرات همسر شهید حسین همدانی می‌پردازد و به قلم حمید حسام نوشته شده است.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» به قلم حمید حسام و اثر تازه گلعلی بابایی با عنوان «رؤیای آمریکایی» دیگر عناوین پرفروش این انتشارات گفته شده‌اند.

کتاب «حریق و خشم» که انتشار آن در ماه‌های قبلی دردسر‌های تازه ای برای ترامپ، مدیرکل جمهور آمریکا، ایجاد کرد و مخاطبان پر و پا قرصی در جهان یافت، با اسم پرمخاطب‌ترین کتاب در انتشارت مهراندیش مطرح شد. به علاوه از طرف دیگر کتاب «۱۰ روز با داعش» نوشته «یورگن تودنف هوفر» نیز از دیگر آثاری است که می‌توان آن را در دسته کتاب‌های پرفروش یاد کرد.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

در انتشارات صهبا نیز کتاب «انسان ۲۵۰ ساله»، مطابق سال‌های قبلی پرفروش‌ترین کتاب مطرح شده است. به علاوه از طرف دیگر کتاب‌های «چغک» و «برتبعید» نیز از دیگر عناوینی است که در این روزهای مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

در غرفه انتشارات مصابیح الهدی که به روش تخصصی به انتشار کارهای آیت‌الله مجتبی تهرانی می‌پردازد، کتاب «ادب الهی»، «رسایل بندگی» و «اخلاق ربانی» بیشترین استقبال را داشتند.

حتما بخوانید   «نه به کتاب نخواندن»؛ شعار سی و یکمین کنفرانس کتاب تهران

«خاطرات سفیر»، شامل خاطرات نیلوفر شادمهری نیز پرفروش‌ترین کتاب انتشارات سوره مهر مطرح شده است. به علاوه از طرف دیگر کتاب‌های «وقتی مهتاب گم شد»، سری کارهای فاضل نظری و «آبنبات هل‌دار» نیز در دسته کتاب‌های پرفروش مطرح شده‌اند.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

در غرفه انتشارات قدیانی نیز کتاب «جام جهانی در جوادیه»، نوشته داود امیریان از کتاب‌هایی بود که بیشترین فروش را داشت. کتاب «جام جهانی در جوادیه» رمانی ویژه نوجوان‌هاست. مسئله این رمان، اجرا یک مسابقه فوتبال در گروه نوجوانان، آن هم در یکی از محله‌های جنوبی شهر تهران (جوادیه) است.

سیاوش، شخصیت محوری جریان، نوجوان پر شور و حالی است که به دلیل رابطه با پسر سفیر کشور کانادا، پای چند تیم خارجی نوجوانان را به مسابقه جام دوستی در محله خودشان باز می‌کند و حوادث بعدی رمان بیشتر پیرامون حضور تیم نوجوانان کشور افغانستان در این جام محلی و جهانی است. حوادثی که برای تیم نوجوانان افغانستان بوجود می‌آید، دلیل بروز احساسات و عواطف انسانی در بین عضو های دیگر تیم‌های کمپانی‌کننده می‌شود.

«یادت باشد» شهید مدافع حرم حمید سیاهکلی مرادی به روایت همسر، «سفر سرخ» روایت داستانی شهید محمد حسین علم الهدی، «عقیق» زندگی‌نامه داستانی شهید خرازی، «نفوذ در موساد» و «چشم روشنی» از نمونه پرفروش‌ترین کتاب‌های انتشارات شهید احمد کاظمی در کنفرانس کتاب تهران بوده‌اند.

در غرفه انتشارات شهرستان ادب نیز کار تازه محمدمهدی سیار با عنوان «یادآوری» و اثر تازه میلاد عرفان‌پور با اسم «تماشایی» از نمونه کتاب‌های پرمخاطب در این روز‌ها بود. وانگهی، رمان «بی‌کتابی»، نوشته محمدرضا شرفی خبوشان که با اسم انتخاب جایزه جلال آل احمد نیز مطرح شد، از دیگر عناوینی بود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ تصویر

کتاب «مفاتیح الحیات» نیز مطابق چند سال قبلی بیشترین فروش را در غرفه انتشارات اسرا داشت. ۲۰ هزار ورژن از این کتاب در سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب تهران معرفی شد و اکنون این کتاب در آستانه ۲ میلیون ورژن قرار دارد.

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ عکس ها” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران