کتاب شهید قمی در میانه راه/ زوایای شخصیتی شهید ایشان را متمایز کرده است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “کتاب شهید قمی در میانه راه/ زوایای شخصیتی شهید ایشان را متمایز کرده است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

شهلا پناهی نویسنده عرصه جهاد و مقاومت در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس با اشاره به روند کار کتاب شهید مرتضی حسین پور اظهار داشت: اسفندماه سال قبلی کار تحقیق کتاب به طرز رسمی شروع و در طول این چند ماه با همرزمان شهید و عده ای همکاران ایشان صحبت شد.

وی اضافه کرد: کار تحقیقی کتاب به خوبی پیش رفته و کارهای تکمیلی اش در حال انجام است. سعی بر این است تا انتهای سال کار تمام شده و کتاب برای چاپ تکمیل شود.

پناهی با اشاره به سختی کار گفت: به دلیل تعداد ماموریت ها، گستردگی فعالیت ها و ارتباطات شهید کار بسیار سنگین است. به خاطر حضور گسترده شهید در سوریه و عراق سعی شد تا با فرماندهان عراقی و سوری که با شهید در رابطه بودند مانند کتائب سیدالشهدا، نجبا و… صحبت کنیم. خانواده شهید در مسیر بررسی ها کمک های بسیاری کردند. سعی کردم تا بعد از سالگرد که از تب و تاب بازدیدها و عزاداری ها کم می شود با خانواده صحبت کنم. پدر شهید کمک فراوانی کرد مخصوصا که مکررا با بنده در رابطه بود و پیشنهادهایی را برای گفتگو شونده ها می داد. سری کاری شهید نیز در این عرصه کمک های بسیاری کرد.

وی به نبوغ نظامی شهید قمی اشاره و تصریح کرد: فرماندهان و گروه های نهضتی ای که با ایشان هم کاری داشتند به تخصص بالای شهید اقرار می کردند. بسیاری ایشان را شبیه به «حسن باقری» دوران دفاع مقدس می دانستند.

حتما بخوانید   ما به نقاط مشترک نسل‌های مختلف در شکل اثر هنری پرداخته‌ایم

این نویسنده اضافه کرد: نکته بینهایت سرگرم کننده زندگی ایشان تواضع و تاکیدش بر گمنامی بود. شخصی تعریف می کرد ابتدای آشناییم با مرتضی با ایشان خیلی راحت شوخی می کردم تا اینکه گفتند فردی که با ایشان انقدر راحت حرف می زنی فرمانده حیدریون است. این برای یک جوان ۳۲ ساله خیلی ویژه و باورنکردنی بود در شرایطی که ما همه در جستجوی مطرح کردن خودمان هستیم شهید حسین پور اینطور نبود.

پناهی تصریح کرد: شخصیت شهید طوری است که در ۲ گفتگو حرف مشترکی نشنیدم. هرکس در صحبت هایش به یک خصوصیت اشاره می کند که کسی دیگر آن را ندیده است. پیرامون خلوص نیت، تواضع، خوش اخلاقی و شیطنت های شهید حرف بسیار و نوشتن قصه لحظه بر است.

وی از تلاش برای بازگو کردن حقایق بدون اغراق گفت و اضافه کرد: برنامه ریزی شده است کتاب در انتشارات شهید کاظمی به چاپ برسد. بسیاری از همرزمان شهید مکررا در حال رفت و آمد به منطقه هستند و در چنین شرایطی کار کمی طول می کشد که اگر شرایط مساعد باشد کتاب خیلی زود برای انتشار تحویل ناشر می شود.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “کتاب شهید قمی در میانه راه/ زوایای شخصیتی شهید ایشان را متمایز کرده است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران