کنفرانس تصویر‌های آلفرد یعقوب‌زاده افتتاح شد/ فلسطین به روایت عکاس جهانی

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “کنفرانس تصویر‌های آلفرد یعقوب‌زاده افتتاح شد/ فلسطین به روایت عکاس جهانی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، کنفرانس تصویر‌های آلفرد یعقوب‌زاده با اسم «انتفاضه» شامل گزیده‌ای از ۲۸ سال عکاسی وی از فلسطین در فاصله سال های ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۵ عصر چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه در گالری ۱۴ گشایش یافت.

مراسم افتتاحیه کنفرانس تصویر‌های آلفرد یعقوب‌زاده با حضور سید رضا میرکریمی دبیر سی‌ و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سیف‌الله صمدیان مدیر اتفاقات ویژه جشنواره و کیوریتور این کنفرانس، امیر اسفندیاری معاون بین الملل جشنواره و جمعی از عکاسان برگزار شد.

سید رضا میرکریمی با همراهی سیف‌الله صمدیان از ۶۴ فریم تصویر‌ این کنفرانس بازدید کرد.

در عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده کودکان، زنان و مردان فلسطینی معترض به اشغال سرزمین شان به وسیله صهیونیست ها و زندگی فلسطینیان پشت دیوار حایل تصویر شده است.

سیف‌اله صمدیان مدیر اتفاقات ویژه سی‌‌ و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در باب این کنفرانس شرح داد: با استناد به اتفاقاتی که در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بیننده آن هستیم تصمیم بر این شد که در قسمت اتفاقات ویژه تجسمی سی‌ و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر نمایشگاهی از تصویر‌های آلفرد یعقوب‌زاده را که مدت فراوانی در فلسطین عکاسی کرده است، به نمایش بگذاریم.

این کنفرانس به‌ عنوان اتفاق جنبی بخش «زیتون‌های زخمی» سی‌ و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر که روی نمایش فیلم‌های مهم از کارگردان‌های جهان با مسئله سرزمین‌های اشغالی تمرکز دارد، تدارک بنمایش درآمده است.

حتما بخوانید   غروب تدریجی دفاع مقدس در جشنواره‌‌های فرهنگی

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “کنفرانس تصویر‌های آلفرد یعقوب‌زاده افتتاح شد/ فلسطین به روایت عکاس جهانی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران