گلباران مزار مطهر شهدای قیام خونین ۱۹ دی در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “گلباران مزار مطهر شهدای قیام خونین ۱۹ دی در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، مزار سه تن از شهدای قیام خونین ۱۹ دی‌ماه ۱۳۶۵ واقع در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی سروری اکتیو فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرای تهران، علیرضا اکبری مدیرکل اداره امور گلزار‌های شهدای تهران، رضا پورناصرانی معاون فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س) گلباران شد.

پیکر مطهر شهیدان غلامرضا همراهی، علی اصغر ناصری و حسین قاسمیان در قطعه ۱۵ گلزار شهدای تهران به خاک سپرده شده است.  

بنا بر این خبر، رحلت عجیب آیت‌الله سید مصطفی خمینی در آبان ۱۳۵۶ را می‌توان نقطه عطفی در نهضت اسلامی مردم ایران دانست. مجالس یادبود در تمامی کشور برگزار شد و در آن مراسم، تظاهرات گسترده علیه رژیم پهلوی بر پا شد. بدین خاطر رژیم، تصمیم گرفت با توهین به ساحت امام خمینی (ره)، چهره ایشان را با اسم رهبری نهضت مخدوش کند. در اواسط دی‌ماه ۱۳۵۶، پیک دربار، نامه ممهور به مهر دربار را به داریوش همایون وزیر معلومات و جهانگردی داد. ایشان نیز نامه را به روزنامه معلومات جهت انتشار سپرد.

مسعودی، صاحب امتیاز روزنامه، مفاد مقاله را دلیل واکنش علما و روحانیون و برای آتی روزنامه خطرناک می‌دانست؛ با اینحال در رابطه با وزیر معلومات و در ابتدا وزیر آموزگار، دریافت که عده ای از مفاد تند و تحریک آمیز آن به خواست شاه در مقاله آمده است. در این مقاله که با امضای مستعار «احمد رشیدی مطلق» در روزنامه معلومات به چاپ رسید، به طرز صریح بی‌حجابی فضلیت و حجاب، کهنه‌پرستی و ارتجاع معرفی و به ساحت مقدس امام خمینی، اهانت و قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی شده بود.

حتما بخوانید   ولایت فقیه مشروعیت‌دهنده به ارتش جمهوری اسلامی است/ در مقابل شهدای پیشمرگان مسلمان کرد تعظیم می‌کنیم

با پخش این مطالب اهانت‌آمیز، اولین واکنش‌ها در شهر قم شروع شد. مدرسین عرصه علمیه قم دروس عرصه را در روز ۱۸ دی تعطیل مطرح کردند و در این روز، طلاب با تشکیل اجتماع بزرگی تظاهرات خود را به سوی منازل مراجع شروع کردند و چندین عدد از علما و مراجع قم در سخنرانی‌های خود، به خدمات رسانی از امام و محکومیت اهانت به ساحت ایشان پرداختند. بالاخره در این روز عده‌ای از طلاب و مردم قم در پی شلیک نیرو‌های رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “گلباران مزار مطهر شهدای قیام خونین ۱۹ دی در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۱۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران